Hindistan Cevizi Yağ’ının Saç Bakımında Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağ’ının Saç Bakımında Faydaları Nelerdir?

Evinizin en kullanışlı bakım ürünü Hindistan Cevizi Yağ saç için bir mucizedir diyebiliriz. Nemlendirici etkisi saçlarınızın parlaklık ve hacim kazanmasına yardımcı olurken aynı zamanda vücut ve cilt bakımında da kullanılabilir. Şaşırtıcı olacak ama Hindistan cevizi yağının yağ yakıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliğini sabahları kahvenize birazcık koyarak kullanabilirsiniz!

Peki bu kadar faydalı bir yağ, nasıl elde edilir merak ediyorsanız okumaya devam etmelisiniz.

Hindistan cevizi yağı kurutulmuş hindistan cevizi çekirdeklerinden elde edilir. Soğuk presle elde edilen bu yağ özellikle kozmetik endüstrisinde belirli krem ve sabunların yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. İçerisinde antibakteriyel ve antiviral özellikler taşıyan Hindistan cevizi yağı diğer sabit yağlarla kullanılırsa etkisi artabilir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

  • Saç Uzamasına Yardımcı
  • Saç Problemlerine Yardımcı
  • Parlaklık Sağlar
  • Besleyicidir

İçerdiği E vitamini, K vitamini ve Demir gibi bileşenler sayesinde saç bakımınızda yukarıdaki okuduğunuz etkileri yaratır. Kepek, mantar gibi saç derisi sorunlarıyla savaşarak ortadan kalkmalarını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Saçç bakımınız için Hindistan cevizi yağı kullanacaksınız, üzerinize eski bir tişört giymeniz de fayda var. Sonuçta bir yağ olduğundan üzerinizin lekelenmesini istemeyizJ Saçlarınızın uzunluğuna göre, saç uçlarından başlayarak boylara doğru ilerleyin. Saç diplerinize yağdan çok fazla sürmemeye özen göstermelisiniz; saç dipleriniz kendi sebum üretimini yaptığı için ekstrasına çok ihtiyacı yoktur.
Sonrasında isterseniz 30 dakika isterseniz bir saat bekletebilirsiniz. Ama uzun süreli bir bakıma vaktiniz varsa tüm gece saçınızda bekleyebilir.

Paraben içermeyen bir şampuan ile saçınızı temizleyebilirsiniz. Duştan sonra bakımınızı tamamlamak için Restorex Sarmaşık Özlü Sıvı Saç Kremini kullanarak, kırılmaları da engelleyebilirsiniz.

Bu muhteşem sette işte size göre hemen tıklayın!

ilayda aydemir

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.