Sağlıklı & Hızlı Uzayan Saçlar

Sağlıklı & Hızlı Uzayan Saçlar

Merhabalar!

Bugün sizlerle birlikte kısa saçların hızlı ve sağlıklı şekilde nasıl uzayabileceğini konuşacağız. Saç nasıl hızlı ve sağlıklı uzar? Saçların hızlı ve sağlıklı uzaması için pratik yöntemler var mıdır? Sorularının cevaplarını paylaşacağımız bu yazımızda aynı zamanda sizlere her biri birbirinden popüler ve özel öneriler sunacağız. Kendi saç tipinize ve rutininize uygun olanları deneyip, deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

  • Hint Yağı

Hint Yağı saçlarınızı dipten uca besleyerek daha yumuşak ve sağlıklı olmasına destek olur. Aynı zamanda en çok bilenen özelliği düzenli kullanımda saçların sağlıklı ve hızlı şekilde uzadığıdır. Saç bakım rutininizde şampuanınızın içerisine birkaç damla ekleyebileceğiz Hint Yağı saçlarınızı nemlendirir, onarır, daha sağlıklı ve uzun olmalarına yardımcı olur.

Ayrıca Hint Yağını saçlarınızın tamamına duş öncesinde uygulayarak maske olarak kullanabilirsiniz. Özellikle saç diplerinize masaj yaparak uygulayabileceğiniz Hint Yağı saç köklerinizi uyandırarak, saç diplerinizin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bu sayede sağlıklı saç derisinde saçlarınızın uzama hızı artacak ve daha yumuşak saçlara sahip olacaksınız.

  • Saçları Çok Sık Yıkamamak

Saçlarınızı her gün yıkıyor musunuz? İşte bu sorunun cevabı evet ise saç uzatmaya karar verdiğiniz dönemde bu işlemi gün aşırı yapmanızı tavsiye ederiz. Saç derisinde bulunan yağlar sizin gözünüzde kötü görünsede bu doğal yağlar saçları beslemede ve sağlıklı uzamasında büyük rol oynuyor. Sizde saçlarınızı her gün değil de gün aşırı yıkayarak onları kendi doğal yağları ile beslenerek uzamasını sağlayabilirsiniz.

  • Şampuan Seçimi

Saç uzatma döneminde sabırlı ve kararlı olmak çok önemlidir. Bu aşamada rutininiz içerisindeki şampuanınız çok büyük bir rol oynamaktadır. Kendi saç yapınıza uygun olan bir uzatma etkili şampuanı düzenli kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu adımda önünüze birçok şampuan çıkacaktır. Detaylı araştırma ve inceleme ile saç yapınıza ve isteklerinize en uygun şampuanı bulabilirsiniz.

  • Argan Yağı

Saçlarınızın hızlı uzaması için kullanacağınız ürünlerin yanında saçlarınızın beslenmesini de aksatmamanız gerekir. Saç bakımınızda besleyici yağlar kullanmanız daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Rutin bakımlarınızın içinde kullanabileceğiniz Arifoğlu Argan Yağı saç bakımında aslında sıklıkla ismini duyuran bir yağ olmakla birlikte, saç uzamasında da etkilidir. Nemlendirici etkisi ile de pamuk gibi saçları da beraberinde getiriyor.

  • Çam Terebentin Yağı

Saç uzatmak için etkisi eskilerden bu günümüze gelen Çam Terebentin Yağı, o keskin kokusu ile ferahlık hissini de derinlerde hissettiriyor. Kimisi şampuanına dökerek, kimisi ise maskelerinin içine koyarak kullanmayı tercih ederken etkisini her şekilde gösteren bu yağ, saç derinizdeki kaşıntı gibi problemleri de çözmeye yardımcı oluyor. 

ilayda aydemir

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.